شرایط ارسال سفارشات

ارسال کالا

ارسال به تهران

سفارشات مناطق 22 گانه شهر تهران از طریق پیک موتوری ارسال می شود. پیش از ارسال سفارش توسط پیک، هماهنگی لازم با مشتری صورت می‌پذیرد. همینطور از طریق پست یا تیاپاکس هم ارسال انجام میگیرید. 

ارسال به شهرستان ها​

سفارشات شهرستان ها از طریق پست سفارشی یا باربری و تیپاکس ، بسته به شرایط محموله و با انتخاب مشتریان و نظر نهایی کارشناسان واحد پردازش سفارشات ارسال خواهد شد.

ارسال جنوب کشور

سفارشات برای جزیره کیش، جزیره قشم، چابهار، بندر ماهشهر و عسلویه از طریق باربری یا پست با تصمیم کارشناسان واحد مرسولات بدوتولز ارسال می شوند.

پیگیری سفارشات

پس از اینکه سفارش شما از طرف بدوتولز به شرکت حمل و نقل تحویل داده شود،از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی میشود و شما میتوانید از طریق همان شرکت پیگیری بفرمایید . 

   

شرایط ارسال سفارشات

سفارشات تهران

سفارشات مناطق 22 گانه شهر تهران از طریق پیک موتوری ارسال می شود. پیش از ارسال سفارش توسط پیک، هماهنگی لازم با مشتری صورت می‌پذیرد و در صورت عدم پاسخگویی مشتری تا 24 ساعت، سفارش به صورت خودکار لغو می‌گردد.لازم به ذکر است در صورت تمایل شما امکان ارسال سفارش از طریق پست و تیپاکس هم با در نظر گرفتن محدویت شرکت حمل و نقل امکان پذیر است .

سفارشات شهرستان ها

سفارشات دیگر شهرها از طریق شرکت پست ، باربری و تیپاکس بسته به شرایط محموله و با انتخاب مشتریان و نظر نهایی کارشناسان واحد پردازش سفارشات ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است ارسال مرسولات با در نظر گرفتن محدویدت های شرکت حمل و نقل امکان پذیر است .

تبصره

سفارشات برای جزیره کیش، جزیره قشم، چابهار، بندر ماهشهر و عسلویه از طریق باربری یا پست با تصمیم کارشناسان واحد مرسولات ارسال می شوند. پست سفارشی به تمام نقاط کشور محموله مشتریان را ارسال می کند. پس از اینکه سفارش شما از طرف به پست سفارشی تحویل داده شود، شماره رسید پستی به اطلاع شما خواهد رسید شما می‌توانید از این صفحه سفارش خود را پیگیری کنید. البته در صورتی که با ما تماس بگیرید این پیگیری توسط تیم پشتیبانی انجام خواهد شد. لازم به ذکر است با توجه به شرایط مختلفی که در خصوص سفارشات و سیستم های ارسال رخ می دهد خریداران با خرید خود این امر را می پذیرند که حق انتخاب روش ارسال را برعهده کارشناسان بدوتولز می گذارند. در صورت عدم موجودی برخی کالاها در انبار فروشگاه کلیه ی موارد موجود برای خریدار ارسال می گردد و وجه اقلام ناموجود به حساب مشتریان عینا واریز خواهد شد. لازم به تذکر است مشتریان به منظور هر چه سریعتر باز پس گیری وجوه برگشتی می بایست شماره کارت 16 رقمی عضو شتاب خود را به واحد پشتیبانی از مشتریان به صورت تلفنی اعلام نمایند.

تمام تلاشمان را جهت ارسال سریع و بهتر خواهیم کرد